Belépés: Google szolgáltatások
Digitális tanrend tájékoztató

Amennyiben problémája adódik a KRÉTA rendszerbe való belépéssel akkor írjon a következő e-mail címre: kali.andrea@kossuth-hatvan.hu

Visszaemlékezés - Hadler Nóra nagyszülei - 1953, 1965


Visszaemlékezésem, emlékeim. A riportok készítője: Hadler Nóra


Nekem a feladattal kapcsolatban szerencsém volt, mert mind a két nagymamám a mi iskolánkba járt.

Apukám édesanyjával kezdtem a beszélgetést:

hadler 01  hadler 02

1953-ban kezdtem az iskolát, de az első négy osztályban máshol tanultam. Akkoriban még az alsó tagozat a Zrínyi utca elején található iskolában volt. Ez ma faipari üzem és bolt. Ez a kép is itt készült.

hadler 03

Ötödikes koromban mentem át, az olyankor még csak Egyes számú általános iskolába. Akkoriban összesen két iskola volt Hatvanban, ez, és az Újhatvaniak részére a Kettes számú iskola, ami még szintén a mai napig működik.

Némethi Gáborné volt az osztályfőnökünk, akit nagyon szerettünk. Az orosz nyelvet Paksi Gyuláné tanította. Ő már kicsit szigorúbb volt, de őt is szerettük. Tanárunk volt Dézsi Zoli bácsi. Akkor még nem volt nyolc óránk, csak 4-5. Kötelező egyenruhát kellett viselni, ami kék köpeny, fehér gallér. Akkoriban tanulószoba se volt. Az emeleten is volt tanári. A fegyelmezés része még a barack és a körmös volt. Nagyon szerettem ide járni.

Mama bizonyítványát átlapozva érdekes tantárgyakat találtam.

Például: Beszélgetés, alkotmánytan és erkölcsi alapismeretek, növénytan, állattan, az ember élettana és egészségtana.

66 év

Anyukám édesanyja ezt mesélte:

hadler 04

1965-ben kezdtem az első osztályt. Az alsós osztályfőnököm Halmos Antalné volt, felsőbe Harangozó Miklósné majd Szabó Lajos. Sok tanár tanított, köztük: Máté Istvánné (fizika), Harangozó Miklósné (kémia), Kovács Károly (földrajz), Némethi Gáborné (történelem), Paksi Gyula (rajz), Paksi Gyuláné (orosz), Pongrácz Sándorné (magyar nyelv és irodalom), Lakatos Józsefné (technika), Szita Gábor (biológia), Varga Illés (ének-zene). Ha valaki rosszat tett, Paksi Gyula bácsi, nagyszünetben elbeszélgetett az illetővel. Az iskola igazgatója Vladár Mihály volt, igazgatóhelyettes pedig Csanádi Gyula. Nagyon szerettem az iskolát, a mai napig szeretettel gondolok az Egyes iskolára.

54 év

 


 

 vissza

 

Visszalépés


 
Fenntartó

fenntarto cime

E-ellenőrzőkönyv

kreta img1

Határtalanul! 2019

hatartalanul banner

Tehetseg.hu

akkreditalt kivalo_tehetsegpont

Boldog iskola

boldog iskola

125 éves az iskolánk

kossuth125

Informatika - fizika

logo pl_animated

Vándorserleg

Iskolánk 2015-ben sorozatban ötödször nyerte el Heves megye legjobb versenyeredményekkel büszkélkedő városi iskolájának járó vándorserleget. 

Eseménynaptár
Előző hónap Május 2020 Következő hónap
H K Sz Cs P Szo V
week 18 1 2 3
week 19 4 5 6 7 8 9 10
week 20 11 12 13 14 15 16 17
week 21 18 19 20 21 22 23 24
week 22 25 26 27 28 29 30 31
▪▪▪ ONLINE látogatók ▪▪▪
Oldalainkat 38 vendég böngészi
Bannerek

 

hatvanihirlap

..........................................

alapitvany banner1

..........................................

legjobbiskola14-15

Keresés a honlapon